Odra – řeka, která nezná hranic | Otevírání řeky Odry 2019
620
post-template-default,single,single-post,postid-620,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

Blog

Otevírání řeky Odry 2019

Vodácké otevření řeky Odry

Klub českých turistů Ostrava, vodácký spolek Campanula a další pořádají v sobotu 16. března akci „Otevření a sjezd řeky Odry“.

V sobotu 16. března v 10:00 hod. je sraz a prezentace účastníků na parkovišti u Skály Panny Marie a hromadný odjezd na místo startu. Z důvodu úzké cesty bude provoz regulován po cca 20 min. intervalech. V 11:30 proběhne zahájení, výklad trati a slavnostní otevření řeky a přibližně od 12:00 hod. se bude řeka sjíždět. Sjezd začne na soutoku řeky Odry s Budišovkou a podle možností se bude Odra sjíždět až do Jakubčovic nad Odrou. Na splavu v Jakubčovicích bude od 12:00 do 16:00 zajištěna odborná záchrana. V případě dobrých klimatických podmínek a dostatku vody je možno Odru splout až do Louček. Sjezd okolo Oder není vzhledem ke čtyřem nebezpečným jezům doporučen.

Pokud nejste vodáci a přesto se chcete na akci podívat, ideální pozorovací místa jsou na mostech. Jedním z nich je most u poutního místa Skála Panny Marie, dalším je most za dětskými tábory a kolem 13 hodin můžeme vodáky zahlédnout a pozdravit také na mostu za pilou v Heřmánkách.

Bližší informace a také informace o dalších vodáckých akcích v našem regionu můžete získat na http://www.campanulavodaci.cz/